Utakmica protiv Švajcarske bila je posljednja u dresu sa državnim grbom za kapitena naše rukometne reprezentacije – Mirka Radovića.
Desno krilo našeg tima debitovao je za nacionalnu selekciju u januaru 2011. godine, a tokom bogate reprezentativne karijere nosio je dres Crne Gore na osam velikih takmičenja – sedam evropskih prvenstava i Svjetskom prvenstvu 2023.
Kapiten je kazao da je za njega bila čast i ponos nositi dres nacionalnog tima, koji za njega znači sve.
Kako je rekao, više od pola života proveo je u reprezentaciji, računajući i nastupe u mlađim selekcijama, i vjeruje da je svojim odnosom, borbom i ponašanjem pokazao svima koliko mu je Crna Gora značila.
„Uvijek sam davao maksimum i nosio ovaj dres srcem“, poručio je Radović, uz uvjerenje da će reprezentacija nakon lošeg nastupa na Evropskom prvenstvu pronaći pravi put.
U narednom periodu, kako kaže, biće najveći navijač “lavova”.


