Itana i Ivona se oprostile od dresa “lavica”, selektorka Lazović: Odabrale su da se posvete drugim životnim stvarima

Foto: Printscreen

Rukometašice Crne Gore počele su pripreme za posljednja dva meča u kvalifikacijama za EHF Euro 2026.

Izabranice selektorke Suzane Lazović, okupile su se u Podgorici, u timu je nekoliko novih igračica, koje bi u narednom periodu trebalo da dobiju šansu.

U timu nema Itane Grbić i Ivone Pavićević, koje su se oprostile od reprezentacije, saopšteno je iz RSCG.

„One su odabrale da se posvete nekim drugim životnim stvarima. Tu su mlade nade, budućnost je na njima, vjerujem da će na ovom i svakom narednom okupljanju doprinijeti da nadoknadimo nedostatke koje smo možda imali”, istakla je Lazovićeva na brifingu sa medijima.

Već u četvrtak “lavice” putuju na megdan Portugalu, taj meč je od (20), dok će u posljednjem kolu kvalifikacione grupe 4, u nedjelju od (18), dočekati Farska Ostrva.

Dva kola prije kraja kvalifikacija, “lavice” su sa šest bodova na prvom mjestu u grupi u kojoj Farska Ostrva i Portugal imaju po četiri, a Island dva, pa je izvjesno da će deveti put zaredom igrati na smotri najboljih timova u Evropi.

Kontinentalno prvenstvo će biti 20. veliko takmičenje za Crnu Goru. Domaćini šampionata koji je na programu od 3. do 20. decembra su Češka, Poljska, Rumunija, Slovačka i Turska.

Povratak Vučevića na teren nakon mjesec dana pauze (VIDEO)

Gol i tri boda: Krstović sa Atalantom osvojio Leće (VIDEO)