Dvadeset godina podrške talentima: Završeno jubilarno izdanje Kampa perspektivnih sportista

Foto: Sekretarijat za sport

Perspektivni sportisti Podgorice vratili su se sa tradicionalnog kampa na Kopaoniku, gdje su od 14. do 21. juna boravili na 20. izdanju manifestacije koju organizuje Sekretarijat za sport Glavnog grada.

Kamp je ove godine okupio 65 talentovanih mladih sportiste iz podgoričkih klubova iz četiri najpopularnija timska sporta: fudbala, košarke, odbojke i rukometa, koji su kroz kvalitetan trenažni proces, druženje i zabavne aktivnosti imali priliku da unaprijede svoje sportske vještine, steknu nova iskustva i prošire mrežu prijatelja.

Manifestacija, koja već dvije decenije predstavlja jedan od najprepoznatljivijih programa podrške mladim sportistima, organizovana je kao nagrada za trud, rad, disciplinu i ostvarene rezultate, ali i kao dodatni stimulans da sa još više posvećenosti nastave izgradnju svojih sportskih karijera.

Sa sportistima su na kampu radili treneri Lazar Vujošević (fudbal – dječaci), Mirza Šutković (fudbal – djevojčice), Sara Bogojević (odbojka – djevojčice), Aleksandar Živković (košarka – dječaci) i Marko Knežević (rukomet – djevojčice).

„Iza nas je još jedno uspješno izdanje Kampa perspektivnih sportista, koje je po mnogo čemu bilo posebno, prije svega zbog činjenice da smo obilježili njegov jubilej – 20 godina trajanja. Želimo da se zahvalimo svim trenerima na profesionalnom pristupu, posvećenosti i izuzetnom angažovanju. Njihov rad, iskustvo i odnos prema djeci dali su poseban kvalitet ovoj manifestaciji”, kazali su iz redova organizatora i dodali:

”Posebnu zahvalnost dugujemo i našim dugogodišnjim domaćinima iz Hotela Junior u Brzeći, čiji sportski kompleks i izuzetni uslovi za smještaj, ishranu i rad omogućavaju kvalitetan boravak mladih sportista.”

Iz Sekretarijata za sport su naveli da ih posebno raduje činjenica da su se djeca tokom cijelog kampa ponašala primjereno, odgovorno i disciplinovano, dostojanstveno predstavljajući svoj grad i klubove iz kojih dolaze, te da vjeruju da se kućama vraćaju bogatiji za nova iskustva, prijateljstva i lijepe uspomene koje će dugo pamtiti.

Svi učesnici kampa dobili su prigodne medalje kao trajnu uspomenu na ovogodišnje izdanje, a Sekretarijat za sport će nastaviti da ulaže napore kako bi ova manifestacija iz godine u godinu bila kvalitetnija, sadržajnija i brojnija.

Vođe puta bili su dr Nela Tatar i Miloš Stijepović iz Sekretarijata za sport, koji su brinuli o organizaciji i realizaciji svih aktivnosti kampa.

Nina Boljević srebrna u Sarajevu

Nakon Nikolića i Drobnjak produžio ugovor sa prvakom Srbije