Atletiko samo do boda u Moskvi, Borusija brojala do šest

Atletiko Madrid uspio je u Moskvi da osvoji samo bod nakon što je meč sa Lokomotivom u okviru 3. kola grupe A Lige šampiona.

Himenez je gostima donio prednost već u 18. minutu, Anton Mirančuk je poravnao sa bijele tačke nakon samo sedam minuta, a onda su “kolčonerosi” preuzeli potpunu inicijativu, ali se rezultat nije mijenjao.

Naš reprezentativac Stefan Savić igrao je 90 minuta i ponovo odlično obavio sve defanzivne zadatke.

U drugom duelu koji je odigran od 18 sati, Borusija Menhengladbah je kao gost savladala Šahtjor za ubjedljivih 0:6.

Dva gola upisao je Francuz Alasane Plea, pogodio je Bensebaini, a Bondar postigao autogol i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku je na 5:0 povisio Štindl, a konačan rezultat postavio Plea, kompletiravši het-trik.