Krka pobijedila u Čačku

Košarkaši Krke pobijedili su u Čačku ekipu Borca 90:86, u utakmici osmog kola ABA lige.

U duelu ekipa koje su uoči ovog duela imale po pobjedu, Krka se u uzbudljivoj završnici bolje snašla i slavila  poslije drame.

Krka je od samog starta bila bolji tim i za poluvrijeme postigla je 50 poena, da bi u nastavku Borac pronašao način da odgovori i spustio razliku na pet poena (70:65) uoči posljednjih deset minuta.

Poslije lude četvrtine i velikog broja poena, Nenad Nerandžić u posljednjim momentima pogađa za 86:86.

Ostatak meča pripa je ekipi iz Novog Mesta, koja je u penal seriji sa četiri uzastopna poena došla do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jure Škifić sa 28, dok je Adnan Vrabac ubacio 14 poena.

U ekipi Borca se sa 24 poena istakao Nemanja Todorović.