Crna Gora pobijedila Gruziju za prvo mjesto u grupi

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u u Roterdamu selekciju Gruzije 11:9 (3:3, 3:1, 1:1 i 4:4), u utakmici posljednjeg, petog kola A grupe kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Crnogorski vaterpolisti upisali su četvrti trijumf i sa maksimalnim učinkom, kao prvoplasirani, završili takmičenje u grupi.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića, prije Gruzije, savladali su Kanadu 21:7, Brazil 15:5 i Grčku 8:4.

Crnogorski vaterpolisti, nakon startnog vođstva Gruzije, poveli su 3:1, sredinom druge četvrtine vodili su 6:3, a istu prednost imali su i početkom posljednjeg dijele meča (8:5).

Razlika je sredinom posljednje četvrtine iznosila i šest golova (11:5).

Gruzija je u finišu prve četvrtine prvi i jedini put izjednaila, a u trećem dijelu meča uspjela je i da zaostatak svede na gol (6:5).

Crnogorsku selekciju do pobjede vodili su Aleksandar Ivović, Dušan Matković i Stefan Vidović sa po dva, dok su po gol postigli Miroslav Perković, Marko Petković, Vlado Popadić, Vladan Spaić i Vasilije Radović.

U selekciji Gruzije dvostruki strijelci bili su Boris Vapenski i Giorgi Magrakvelidze.

Crna Gora će u četvrtfinalu, sjutra u 14 sati, igrati sa četvrtoplasiranom selekcijom B grupe, Francuskom ili Rumunijom.