Raković petoplasirana u Istanbulu

Crnogorska karate reprezentativka Marina Raković kao petoplasirana završila je nastup na turniru Premijer lige u Istanbulu.

Ona je danas u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 68 kilograma poražena od Austrijanke Alise Bušinger 3:1.

Bronzano odličje osvojila je i Azerbejdžanka Irina Zaretska.

Članica Omladinca juče je u prvom kolu kategorije do 68 kilograma pobijedila Španjolku Adrijanu Hil Alvarez 8:4, u drugom Švajcarkinju Elenu Kirići 2:1, a u trećem, u borbi za polufinale, Ruskinju Viktoriju Isajevu 4:0.

U polufinalnoj borbi poražena je od Ferijal Abdelaziz iz Egipta 2:1.

Plasmanom u finale Egipćanka je Raković povukla u repesaž i omogućila joj borbu za medalju.

Od ostalih takmičara u borbama, u repesažu zaustavljeni su Jelena Maksimović i Predrag Smolović, dok je Nikola Malović poražen u prvom kolu.

Jedina predstavnica u katama, Biserka Radulović nastup je završila u drugom krugu takmičenja.

Premijer liga u Istanbulu okupila je 684 takmičara iz 72 države svijeta.