Podgorica poražena od Sparsa, za finale potrebna pobjeda od devet razlike

Košarkaši Podgorice su se udaljili od plasmana u finale ABA 2 lige.

Tim Zorana Kašćelana je u prvom meču polufinala izgubio od Sparsa iz Sarajeva rezultatom 72:64, pa ga čeka težak posao u revanšu koji je na programu u nedjelju.

Ekipa koju vodi crnogorski trener Miodrag Kadija je od početka kontrolisala meč u “Morači”, na kraju prvog poluvremenu je imala i 14 poena prednosti – 46:32.

Podgorica je, ipak, reagovala u nastavku, zonskom odbranom natjerala Sparsa na greške i prišla na pet poena minusa, potom i propustila napad da se dodatno približi…

Tu šansu je propustila, pa do kraja dileme nije bilo – Spars je riješio pitanje pobjednika, a Podgorica u posljednjim sekundama poenima Novaka Musića postavila konačan rezultat.

U drugom polufinalu se sastaju Studentski centar i Mladost iz Zemuna – prvi meč je sjutra od 19 sati.

ABA: Poznati termini plej ofa, borba za titulu kreće 3. maja

Ružić: Zlato čudnog sjaja