Podgorica bolja od Sparsa, Bogavac: Zaslužeženo smo pobijedili

Košarkaši Podgorice savladali su večeras sarajevske Sparse 84:74 na startu drugog ovosezonskog “balona” ABA2 lige.

Ekipa Nebojše Bogavca večeras je u Osijeku upisala drugu pobjedu ove sezone u regionalnom takmičenju.

Početak meča nagovještavao je zanimljivu utakmicu. Sparsi su uglavnom vodili, imali i šest poena prednosti, ali je rezultat nakon prvih deset minuta bio 24:23 za ekipu na čijoj klupi sjedi Zoran Kašćelan, koji je prošle sezone bio trener Podgorice.

Početkom 2. četvrtine, Remi Abel je pogodio trojku i sarajevskom timu ponovo donio prednost od jednog poena – 27:26. Ispostaviće se da je to bilo posljednje vođstvo Sparsa – Podgorica je u tom trenutku na krilima Ismeta Sejfića preuzela kontrolu i vođstvo, koje nije ispuštala do kraja meča.

U 3. četvrtini tim Nebojše Bogavca primio je svega devet poena, isto toliko postigao u četvrtoj četvrtini tokom koje je imao i najubjedljiviju prednost (78:57) nakon trojke Andreja Vulevića.

“Zasluženo smo pobijedili. Ekipa je u posljednju četvrtinu ušla kao da je sve gotovo, što je nedopustivo. Odigrali smo briljantno 1. poluvrijeme, tokom kojeg smo pokazali kvalitet. Vratio bih se na posljednju četvrtinu – nema mjesta opuštanju i vjerovatno ću imati sastanak vezan za taj period. Bio je ležeran pristup u posljednjih pet, šest minuta, kao da je u pitanju prijateljska utakmica”, rekao je po završetku meča Bogavac.

Najefikasniji u ekipi Podgorice bio je Aleksandar Langović sa 16 poena, šest skokova i dvije blokade.

Andrej Vulević je ubacio 14 poena (4/4 za tri), a Nikola Janković 13 poena, uz šest skokova.

Ismet Sejfić je meč završio sa 10 poena, 11 skokova, tri asistencije i indeksom 21.

Kod Sparsa su Mašan Vrbica i Urban Durnik postigli po 13 poena.

Podgorica za dva dana igra sa Zlatiborom.