Crnogorski karatisti bez vize za Tokio

Crnogorski karate neće imati predstavnika na Olimpijskim igrama u Tokiju, nakon što su bez medalje nastup na kvalifikacionom turniru u Parizu završili Marina Raković i Nikola Malović.

Raković je danas u kategoriji preko 61 kilogram, u prvom kolu, pobijedila Hanu Antunović iz Švedske 3:2, u drugom eliminisala je Ukrajinku Halina Melnik 3:2, dok je u trećem, zahvaljujući pravilu o prvom osvojenom poenu, izgubila od Sofije Berulceve iz Kazahstan.

Borba je završena neriješeno 2:2.

Kazahstanka je u narednom kolu izgubila od Kanađanke Melise Bratić 3:0, čime je crnogorskoj karatistkinji zatvorila vrata repesaža.

Malović je u kategoriji preko 75 kilograma bio slobodan na startu, dok je u drugom kolu izgubio od Makedonca Berata Jakupija 1:0.

Jakipi nije uspio da se domogne finala, čime je i Malović ostao bez borbe za medalju.

Vizu za Tokio juče nije uspio da izbori ni Mario Hodžić, kao ni dan ranije Nenad Dulović i Biserka Radulović.

Hrvatska pala na “Vembliju”: Sterling donio pobjedu Engleskoj