Vaterpolo reprezentacija Crne Gore će sjutra od 18 sati odigrati drugu utakmicu u sklopu priprema za Olimpijske igre.
Nakon što su prije dvije sedmice savladali na peterce Sjedinjene Američke Države, sada je rival „ajkula” Francuska, s kojom sparinguju već nekoliko dana na otvorenom bazenu na Škveru.
“Kompletirali smo se, najvažnije je da do sada nije bilo povreda. Imamo meč sa Francuzima, , mada je veliko pitanje u kakvom ćemo biti sastavu i mi i oni”, rekao je centar Vladan Spaić.
Naši vaterpolisti će u četvrtak i petak trenirati u Podgorici, a u subotu putuju na pripreme u Italiju.
Odatle će se tim Vladimira Gojkovića uputiti ka Tbilisiju, gdje ga od 26. juna do 1. jula čeka finalni turnir Svjetske lige.
“Pripreme se ovog ljeta bitno razlikuju u odnosu na prethodne, više igramo sparing mečeva i to će nam pomoći da se uigramo, jer od Roterdama nismo bili zajedno”, istakao je Aleksa Ukropina.