Težak poraz “ajkula” pred četvrtfinale sa Grčkom

Napad bez ideje, odbrana bez energije – tako je izgledao meč vaterpolista Crne Gore protiv Srbije u posljednjem kolu grupne faze na Olimpijskim igrama.

“Delfini” su poklon znali da iskoriste na surov način, pa je utakmica koja je određivala ko će biti treći, a ko četvrti u grupi bila riješena već u prvoj četvrtini kada su “ajkule” imale pet golova minusa – 5:0.

Ni u nastavku se utisak nije popravio, pa je jasno da tim Vladimira Gojkovića mora da napravi zaokret i u igri i u zalaganju ako želi da se bori za medalju u Tokiju.

Od šest golova, Crna Gora je tri postigla iz peterca, a samo jedan u napadima s igračem više. I to kada je sve bilo riješeno…

Ovo što je Crna Gora pokazala u grupi je premalo i da bi se mislilo o medalji, ali jedan dobar meč može da okrene sve.

Tako “ajkule” u srijedu imaju šansu da “ožive”, a rival u četvrtfinalu je Grčka, najbolja ekipa grupe A.

Aleksandar Ivović je dao tri gola protiv Srbije (dva iz peterca), pogađali su i Aleksa Ukropina i dva puta Matković.

Najefikasniji u Srbiji bio je trostruki strijelac Filip Filipović.

Remi Angole i Južne Koreje, Crna Gora i zvanično u četvrtfinalu

Gojković nakon poraza od Srbije: Ovaj meč mora da se zaboravi, brine me napad sa igračem više