Kik boks reprezentacija Crne Gore, od sjutra do 23. oktobra, učestvovaće na Svjetskom prvenstvu za seniore u italijanskom Lido di Jesolu, saopšteno je iz Kik boks saveza.
Crnu Goru predstavljaće Miroslav Vujović (K1, preko 91) i Remzija Dacić (lou kik, do 75 kilograma).
U kategoriji u kojoj je Vujović, prijavljeno je 17 boraca, dok ih je kod Dacića 21.
Šampionat u Italiji, jedan od najkvaitetnijih posljendjih godina, biće ujedno i kvalifikacioni za Svjetske igre u Birmingemu naredne godine.
Nastup će izboriti po osam najboljih, samo u disciplini K1 i to u tri težinske kategorije – do 63,5, do 75 i preko 91 u kojoj je Miroslav Vujović.
Selektor Goran Radonjić kazao je da očekuje dobar plasman crnogorskih boraca.
“Radi se o dvojici iskusnih kik boksera, koji već imaju svjetske medalje. Pripremali su se cijelo ljeto za to takmičenje. Konkurencija je veoma jaka. Trebaće im tri pobjede do medalje, što nije nemoguće, s obzirom na to da se radi o dvojici prekaljenih boraca. Cilj je i da se Vujović plasira među osam najboljih kako bi izborio vizu za Svjetske igre”, rekao je Radonjić.
Na Svjetskom prvenstvu u Italiji nadmetaće se oko 1.400 takmičara iz 70 država.
Prve borbe na programu su u ponedjeljak.
Foto: KBSCG