Budućnost u seriji: “Plavi” dobili derbi na “Topolici”

Budućnost je u seriji pobjeda, kontinuitet dobrih igara i rezultata je nastavljen i u Baru.

Aktuelni šampion je bio ubjedljiv protiv Mornara, slavio je 3:0 nakon mnogo bolje partije u prvom poluvremenu i odrađivanja posla u nastavku.

Samo četiri minuta je trebalo Podgoričanima da dođu do prednosti, i to poslije majstorije Miloša Raičkovića.

Iskusni vezista je još jednom potvrdio da su mu fenomenalni golovi sa velike udaljenosti specijalnost – zatresao je mrežu Lazara Baltića lobom sa 40 metara.

Bio je to vjetar u leđa “plavima”, a Mornar kao da nije mogao da pronađe odgovor.

U 16. minutu je šansu imao Lazar Mijović, odmah nakon toga mu se revanširao Petar Grbić, da bi u 21. Momčilo Raspopović udvostručio prednost tima Aleksandra Nedovića.

Vasilije Terzić je izveo slobodan udarac, a desni bek glavom bez većih problema pogodio za velikih 2:0.

Do poluvremena se, u 36. minutu, upisao i Igor Ivanović poslije akcije u kojoj je Budućnost na sve načine probala da “ugura” loptu u gol. Baltić i defanzivci Mornara su odbranili što su mogli, nisu bili baš ni spretni u tome, pa je Ivanović iskoristio šansu da praktično riješi pitanje pobjednika.

Mornar je u nastavku uradio sve da popravi utisak, zaslužio je i da ublaži poraz, jer su šanse propuštali Demir Škrijelj, Dejan Pepić i Petar Sekulović.

Ovo je Budućnosti treća pobjeda zaredom, druga u kojoj nisu primili gol, pa je sada na trećem mjestu.

Nedovićevi izabranici imaju 18 bodova, koliko i Petrovac. Iskra je na dva boda prednosti, a lider Sutjeska na plus 11…

Mornar ni u četvrtom meču zaredom kod kuće nije pobijedio.

Popović: Evidentan je veliki pomak u našoj igri

Mornar i dalje bez pobjede u ABA ligi: Barani poraženi od FMP