Bravo momci: VELIKI bod Crne Gore protiv Holandije

Fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je protiv Holandije (2:2) pod Goricom, napravila podvig i spriječila tim Luja Van Gala da iz Podgoorice ode direktno u Katar.

Od 0:2 je naša selekcija je u meču 9. kola G grupe došla do remija i jednog od najznačajnijih rezultata u istoriji.

Holandija je povela u 25. minutu golom Memfisa Depaja pogodio iz jedanaesterca.

Kaznenom udarcu prethodio je neoprezan start Marka Jankovića, koji je na liniji šesnaesterca zakačio Davija Klasena.

Sudija Karlos del Sero Grande taj kontakt okarakterisao je kao jedanaesterac, a njegova odluka potvrđena je i iz VAR sobe.

Drugačiju odluku donio je nakon igranja Damfrisa u 39. minutu, poslije udarca glavom Milutina Osmajića.

Depaj je bio strijelac i drugog gola u 55. minutu, nakon odličnog ubacivanja Denzela Demfrisa sa lijeve strane.

Na 2:1 smanjio je debitant Ilija Vukotić u 82. minutu.

On se, nakon odlične akcije Fatosa Bećiraja i Milutina Osmajića, odlično snašao, prevario holandskog golmana Džastina Biloua i pogodio mrežu.

Konačan rezultat, četiri minuta kasnije, postavio je Nikola Vujnović, koji je nakon ubacivanja Rista Radunovića glavom pogodio holandski gol.

Crnogorska reprezentacija, značajno oslabljena, pružila je snažan otpor Holandiji, stvorila u prvom poluvremenu nekoliko šansi, ali nije uspjela da ih realizuje.

U 17. minutu Vladimir Jovović je, nakon duge lopte Žarka Tomaševića, utrčao iz drugog plana, ali je otišao malo previše u lijevo i pogodio spoljnji dio mreže.

Janković je u 40. minutu odlično šutirao sa oko 20 metara, ali je holandski golman Džastin Bilou odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

Veliku šansu za Holandiju u prvom dijelu imao je Arnaut Danjuma u 37. minutu, ali je šutirao pored stative.

U ostalim mečevima G grupe, Norveška je u Oslu igrala sa Letonijom 0:0 i tim remijem znatno umanjila šanse da se domogne plej-ofa.

Crna Gora će u posljednjem kolu, u utorak u Podgorici, igrati sa Turskom.

Finci utišali Zenicu, BiH ostala bez baraža, Cviko: Lider se ne postaje po Facebooku i Instagramu već na terenu