Bez pobjednika u derbiju pod Goricom: Sutjeska zadržala 11 bodova prednosti

Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske remizirali su danas (3:3) pod Goricom u 16. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Nakon današnjeg remija u derbiju, bodovna razlika na vrhu je nepromijenjena. Sutjeska ima 11 bodova više od Budućnosti i Dečića.

Nikšićani su vodili 2:0 golovima Vladimira Jovovića u 19. i Novice Erakovića u 22, Budućnost izjednačila do odlaska na odmor zahvaljujući pogocima sa penala Miloša Raičkovića u 30. minutu i trećem minutu sudijske nadokande prvog poluvremena.

Sutjeska je u 2. poluvremenu ostala sa igračem više (Vladan Adžić dobio dva žuta kartona) i brojčanu prednost iskoristila u 81. minutu kada je nakon kornera i asistencije Jovovića gol postigao Vladan Bubanja.

Dva minuta kasnije prekid na drugoj strani i gol Andrije Ražnatovića, kojim je postavljen konačan rezultat.

REZULTATI:

Rudar – Podgorica 0:1

Muharemović 68.

Iskra – Mornar 0:0

(Meč prekinut zbog jake kiše u 31. minutu)

Dečić – Petrovac 4:4

Vulaj 47, 77, Božović 51, Camaj 83 – Osmanović 24, Miličković 54, 63, Divanović 89.

Budućnost – Sutjeska 3:3

Raičković 30. sa penala i 45+3 sa penala, Ražnatović 83. – Jovović 19, Eraković 22, Bubanja 81.

Vladan Adžić (Budućnost) dobio crveni karton u 70. minutu.