Završen je prvi od tri ligaška dijela regionalne Premijer lige u vaterpolu nakon kojeg može da se konstatuje ono što se znalo i prije početka sezone – da je Novi Beograd, “drim tim” koji vodi legendarni Vladimir Vujasinović, prvi favorit za titulu.
Nakon turnira u Beogradu i Splitu crnogorske ekipe su uglavnom upisale očekivane rezultate.
Jadran je u glavnom gradu Srbije u šest utamica imao polovičan učinak – pobjeđivao je Budvanska rivijera Budvu, Partizan i Šabac, gubio je od Novog Beograda, Juga i u posljednjem duelu od Mladosti.
“Bio je ovo izuzetno zahtjevan turnir, odigrali smo šest utakmica i svaka je bila teška. Izuzev možda tog duela sa Budvanima na startu. Možemo da budemo zadovoljni, treći smo u grupi i sada ostaje da se vratimo treninzima i da se pripremimo za Kup Crne Gore”, rekao je Jadranov reprezentativac Marko Petković.
Budvanska rivijera Budva je najslabija ekipa nakon prvih turnira regionalnog takmičenja.
Mladi tim Igora Martinovića je u Beogradu izgubio u svih šest utakmica, uglavnom ubjedljivo – dao je 39 golova, primio tačno dva puta više i jedini je sastav bez boda.
Budvani su najbolju utakmicu odigrali protiv Juga kada su poraženi 11:9…
A Primorac je u Dalmaciji pokazao da može da bude konkurentan timovima koji jure plasman na finalni turnir.
Izabranici Ranka Perovića su u pet mečeva pobijedili jednom, te po dva puta remizirali i izgubili.
U oba remija – protiv Radničkog i Mornara – Kotorani su bili blizu trijumfa.
U posljednjem kolu su glatko izgubili od splitskog Jadrana (15:8), a na turniru je bolja bila i Crvena zvezda.
Jedinu pobjedu Primorac je ostvario protiv Solarisa iz Šibenika – 12:11.

Drugi turnir Premijer lige je na programu od 21. do 23. januara naredne godine, a treći od 18. do 20. februara.
Fajnl-for je planiran za 12. i 13. mart.
Foto: VK Novi Beograd/Đorđe Krstić