Naši zlatni "lavovi": Crna Gora nadigrala vicešampiona Evrope Hrvatsku

Kakva igra i istorijska pobjeda crnogorskih rukometaša na startu druge faze na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj.

Zlatni “lavovi” srušili su vicešampiona Evrope, Hrvatsku (32:26) nastavili da sanjaju svoj san i najavili da mogu daleko na prvenstvu Starog kontinenta.

Crna Gora je do treće pobjede došla igrom kao u transu od prvog do posljednjeg minuta.

Sve je u ovom meču bilo u znaku izabranika Zorana Roganovića, koji su prednost stvarali u prvom poluvremenu (nakon 30 minuta je bilo 15:9), a u nastavku je bez problema održavali.

Ponovo je na golu briljirao Nebojša Simić, koji je imao 15 odbrana, a u napadu rival nije znao šta ga je snašlo.

Branko i Miloš Vujović su postigli po sedam golova, Nemanja Grbović pet, a po četiri Stefan Čavor i Vasko Ševaljević.

Crna Gora sada ima dva boda u glavnoj fazi, a naredni protivnik je Holandija – u subotu u 15.30.

Izabranici selektora Zorana Roganovića slavili su protiv Sjeverne Makedonije 28:24 i Slovenije 33:32, a jedini poraz doživjeli su od Danske, zvaničnog prvaka svijeta, 30:21.