Amin Hot sa Trepčom osvojio Kup Kosova

Kup takmičenja su u modi ovih dana. Širom Evrope igraju se završni turniri košarkaških kupova.

Crnogorski košarkaš Amin Hot u debitantskoj sezoni sa Trepčom je osvojio prvi trofej – Kup Kosova.

Tim iz južnog dijela Kosovske Mitrovice na finalnom turniru koji je održan u Peći pobijedio je Baškimi (76:62) i stigao do prvog trofeja nakon deceniju posta.

“Hiljade građana Kosovske Mitrovice su povodom toga slavili na ulicama i priredili doček osvajačima Kupa Kosova. Mislim da je turnir bio izuzetno zahtjevan, kako fizički tako i na psihološkom planu. Za moju ekipu je ovo veliki uspjeh, jer smo nakon 10 godina osvojili trofej”, kazao je Hot za Sportski.me.

Rožajac, bivši košarkaš Ibra, obilježio je finale, sa 15 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Odigrali smo smo čvrst, dobar meč. U bitnim momentima, imali smo više koncentracije, želje, energije i zasluženo slavili. Zadovoljni smo osvojenim trofejom, ali takođe ćemo probati u nastavku sezone da ispravljamo greške, kao i da se plasiramo u plej of i stignemo što dalje. Zahvalio bih se našem predsjedniku gospodinu Sefaji, kao i našim navijačima koji su nam pružali podršku od početka sezone”, rekao je Hot.