"Sokolići" slavili na Kipru, dva gola Martinovića

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore slavila je sa 2:1 u prvom od dva prijateljska meča sa Kiprom.

Sva tri gola na utakmici odigranoj u gradu Sotira postignuta su u prvom poluvremenu.

Crna Gora je povela već u prvom minutu, kada je Petar Jauković oboren u šesnaestercu domaćih, a Lazar Martinović bio precizan sa bijele tačke.

Kiprani su izjednačili u 18. minutu – mrežu Danisa Mukovića pogodio je Marios Stavrinidis.

Nakon velike šanse Bogića Miloševića Crna Gora je u finišu prvog dijela ipak stigla do novog gola – opet je strijelac bio Martinović, ovog puta iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

“Fizički veoma zahtjevna utakmica, igralo se u visokom ritmu. Kontrolisali smo veći dio utakmice, dali dva gola iz prekida, imali još neke šanse… Bilo je dosta dobrih stvari u našoj igri, ali bilo je i situacija koje ne smiju da nam se dešavaju. Moramo raditi na smanjenju broj neiznuđenih grešaka, kada protivniku praktično poklanjamo loptu. Nadam se da ćemo biti još bolji u drugoj utakmici”, kazao je selektor kadeta Crne Gore Radovan Kavaja.

Drugi meč isti rivali odigraće u četvrtak, sa početkom u 14 časova.

Crna Gora je igrala u sastavu: Danis Muković, Aleksa Globarević (od 60. Marko Popović), Vojislav Jokić, Luka Baštrica (od 60. Luka Rmuš), Igor Jokanović (od 50. Imran Redžepagić), Lazar Martinović, Daris Feratović (od 50. Vuk Vukmanović), Bogić Milošević (od 50. Minja Knežević), Maksim Đukić, Petar Jauković (od 60. Jovan Milošević), Luka Kruščić (od 50. Aleksa Stijepović).

ŽKK Primorje domaćin F4 U15 WABA lige, Ratković: Da trofej ostane u Herceg Novom

Mađarska u Kotoru, Matković i Ćetković: Odlična prilika da im se revanširamo