Sutjeska u finišu dobila derbi protiv Lovćena

Košarkaši Sutjeske pobijedili su Lovćen 1947 67:65 u meču 11. kola I A MCKL.

Vrlo važan duel za mjesto u vrhu tabele Nikšićani su dobili preokretom u samom finišu.

Košarkaši Lovćena su na početku poveli 8:0 i onda održavali prednost. Početkom druge četvrtine imali su maksimalnih devet poena prednosti (22:13), a onda je uslijedila serija Sutjeske 9:0 i izjednačenje 23:23.

Tokom drugog perioda Nikšićani su uspjeli i da povedu, ali je cetinjski tim do odmora stigao opet u vođstvo 36:32.

Ekipa Petra Jovanovića imao je osam poena prednosti polovinom posljednje četvrtine.

Tada je Adi Zahiragić je pogodio sa devet metara i smanjio prednost Lovćena na 57:54. Bitnu rolu u tom periodu imao je Bogdan Bojić sa pet vezanih poena, a onda su Vladimir Tomašević sa penala i Zahiragić trojkom na minut i 53 sekunde do kraja donijeli maksimalnih pet poena za Sutjesku – 65:60.

Lovćen se nije predavao, trojkom Klarensa izjednačio (65:65) 42 sekunde do kraja za uzbudljiv finiš.

Sutjeska je krenula u napad, a onda je Miloš Koprivica na asistenciju Zahiragića postigao dva poena – 67:65.

Na drugoj strani Marko Perović promašio šut za pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Vladimir Tomašević sa 23 poena, 11 skokova i indeksom 30.

Radosav Spasojević je imao 13 poena, a Adi Zahiragić 10 poena i osam asistencija.

Kod Lovćena 14 poena i 11 skokova Alena Hadžibegovića, 13 poena i sedam skokvoa dodao je Klarens.

Sutjeska je stigla do osme pobjede uz četiri poraza, Lovćen 1947 ima skor 7-5.