Oslabljena i hrabra Budućnost u finišu poražena od Crvene zvezde

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Crvene zvezde 80:76 u derbiju AdmiralBet ABA lige.

Oslabljeni “plavi”, bez četiri igrača, sa samo devetoricom u sastavu, hrabro su se borili protiv favorita, imali su i šansu da pobijede, iako su cijeli meč bili u zaostatku, ali su gosti u finišu prelomili meč.

Tri i po minuta prije kraja bilo je 71:71, iako je Zvezda u drugoj četvrtini vodila 13 razlike.

U odlučujućem dijelu utakmice, gosti su bili mirniji i svježiji, pa i srećniji, posebno u situaciji na 30 sekundi prije kraja, kada je Davidovac vješto uhvatio loptu” na svojoj polovini, a Volters ostao sam ispod koša Budućnosti i lagano položio za 78:75, čime je svoj tim uveo u dobijenu poziciju.

Di Džej Sili je sa 18 poena bio najefikasniji u ekipi Budućnosti, 11 je upisao Marko Jagodić-Kuridža, po deset Danilo Nikolić (sve u prvom dijelu) i Donatas Tarolis.

U pobjedničkom timu 18 poena Nikole Kalinića, Nejt Volters je od 14 sedam postigao u posljednja tri minuta.