Budućnost daleko od brejka protiv Partizana, u "Morači" mora mnogo bolje

Košarkaši Budućnost Volija bili su daleko od brejka u Beogradu.

Partizan je poveo 1:0 u polufinalnoj seriji ABA lige, pobjedom u prvom meču 82:66, pa će u nedjelju (20.45) imati prvu meč-loptu za finale.

Budućnost mora mnogo bolje u Morači ako želi da opet ide u Beograd, na odlučujuću utakmicu.

Mnogo problema imali su “plavi” tokom cijelog meča, samo na momente su parirali rivalu.

Nakon izjednačenih deset minuta, domaćin je serijom 11:0 u 2. četvrtini prvi put stekao opipljivu prednost, a u tom dijelu odbranom potpuno poremetio napadačku koncepciju rivala.

Budućnost je šutirala veoma loše, u jednom trenutku 3/20 za tri poena, ali je uspjela da dva puta koliko-toliko priprijeti i smanji na jednocifrenu razliku.

Oba puta je Partizan napravio mini-serije, prvo 7:0, pa 10:0, a kada je stekao rekordnih 19 poena prednosti (71:52) meč je bio riješen.

U ekipi Budućnosti najefikasniji je bio Di Džej Sili sa 16 poena, 14 je upisao Džastin Kobs, a 12 Petar Popović.

Na drugoj strani, dominirao je Zek Ledej sa 19, Matijas Lesor je upisao 11, uz devet skokova, a Kevin Panter 13.