Budućnost osvojila Kup, Ćuković pogodio za trofej

Fudbaleri Budućnosti savladali su večeras Dečić (1:0) u finalu Kupa Crne Gore, odbranili trofej osvojen prošle sezone protiv istog rivala.

Jedini gol na meču postignut je već u 9. minutu – Vasilije Terzić je izveo korner, Igor Ćuković šutirao glavom, lopta pogodila stativu i završila u mreži.

Dečić je bio opasan, svaki put kada je lopta bila kod Draška Božovića ekipa iz Tuzi je imala šansu. Najbolju je imao Anđelko Jovanović u finišu prvog poluvremena kada je šutirao pored gola.

Šanse je imala i Budućnost, a najbolje Mijović i Igor Ivanović. Nakon udarca Ivanovića lopta je okrznula prečku.

U nastavku je ponovo zaprijetio Dečić, opet je bio opasan Božović, a najbolju šansu imao je Kristijan Vuljaj. Napadač Dečića je u 75. minutu nakon centaršuta Božovića pogodio stativu.

Drugo poluvrijeme bilo je mirnije – Budućnost je uspjela da sačuva prednost i osvoji još jedan trofej.