UŽIVO: “Het-trik” Stefana Mugoše u Bukureštu, Crna Gora vodi 3:0

Velikih 3:0 za Crnu Goru u Bukureštu.

Crna Gora mirno privodi meč kraju u Bukureštu, jedna od najvećih pobjeda nacionalnog tima.

“Sokoli” mogli i do 4:0 – golman Nica je spriječio autogol Kirikeša.

Ulazi Raičković umjesto Šćekića.

Izvanredno izdanje Crne Gore u Bukureštu, noć za pamćenje Stefana Mugoše.

63. minut – Stefan Mugoša 0:3. Kakav gol Mugoše – nakon dva pogotka glavom, briljantan udarac sa ivice šesnaesterca u donji desni ugao.

Rumunija se ponadala, pomoćni sudija, a zatim i VAR ugasio nadu – Puškaš je bio u ofsajdu.

Strijelac po drugi put za “sokole” je bio Stefan Mugoša u 56. minutu.

TOK MEČA…

Još jedna lopta Marka Jankovića, Mugoša je poletio i ponovo glavom pogodio mrežu Rumuna.

PRVI DIO MEČA…

Rumuni su krenuli agresivno, napravili pritisak, koji su gosti izdržali do sredine poluvremena.

Postepeno su naši fudbaleri umirili domaćina i počeli da igraju, da kombinuju, ubrzavaju… Izašli su visočije i iz presinga izborili korner, nakon koga su i poveli. Marko Janković je ubacio u peterac, a Stefan Mugoša “zakucao” loptu u gol. 1:0 – 42 minut.

U posljednjem napadu Rumuni su mogli do 1:1 da nije bilo sjajnog Milana Mijatovića – dvije fantastične intervencije golmana Crne Gore, nakon šuteva Marina i Stefaneskua.

Večeras se završava pakleni junski termin u Ligi nacija, Bukurešt je posljednja stanica za Crnu Goru – izabranici Miodraga Radulovića, koji su u prethodna tri kola osvojili tri boda, gostuju Rumunima u 4. rundi na stadionu Rapida u Bukureštu (20.45)