Slijedi borba za opstanak: Dobar start, pa poraz za juniore

Naša juniorska reprezentacija igraće za opstanak na Evropskom prvenstvu u Izmiru.

Crna Gora je u osmini finala izgubila od Srbije 80:56.

Tako da ih sada čeka borba da izbjegnu ispadanja iz elite, za to će biti potrebno da budu makar na 13. mjestu.

Naredni rival biće poraženi iz meča Izrael – Poljska.

Izabranici Vasa Milovića odigrali su odličnu prvu četvrtinu. Vrlo agresivnom odbranom i mirnim napadom uspjeli su da se smjenjuju u vođstvu sa rivalom. Bilo je nekoliko šansi da se odlijepimo i na više od maksimalna tri poena, ali se na prvu pauzu otišlo uz neriješenih 17:17.

Rival je drugu četvrtinu otvorio sa osam vezanih poena i već u 13. minutu pobjegao na 25:17. Odgovorili smo sa pet vezanih poena, imali i šut za izjednačenje i to je bilo to. Srbija je novom serijom 10:0 stvorila prvi put dvocifren višak, do kraja četvrtine otišla na 44:28 i povratka nije bilo.

Amar Hot je danas bio najefikasniji sa 18 poena, imao je i šest assitencija. 13 poena dodao je Milorad Brajović, 12 Igor Joković.