Mladi vaterpolisti u polufinalu Svjetskog prvenstva

Kadetska (U16) vaterpolo reprezentacija Crne Gore je ušla u o borbu za medalju na Svjetskom prvenstvu u grčkom Volosu.

Izabranici Miodraga Mirovića su u četvrtfinalu eliminisali favorita Španiju – bilo je 14:13 poslije peteraca, nakon 7:7 u regularnom dijelu.

Nije nedostajalo uzbuđenja tokom 32 minuta igre, u kojima je naša selekcija nekoliko puta gubila sa dva gola razlike, na kraju imala šansu da trijumfuje.

U penal ruletu je dva šuta sa pet metara zaustavio Miloš Vukašinović (jedan peterac je odbranio i na startu posljednje četvrtine), a pogodak vrijedan plasmana u polufinale postigao je Danilo Stupar.

U regularnom dijelu su mrežu “crvene furije” tresli Srđan Janović, Strahinja Gojković (po dva puta), po jednom Stupar, Draško Samardžić i Tadija Matijašević.

Petercu su pogodili Janović i Stupar (po dva), te Miloš Milinić i Andrija Roganović.

Mlade “ajkule” će u polufinalu (petak od 18.15) igrati sa Grčkom, koja je večeras savladala Hrvatsku 14:12.

Drugi polufinalni par čine Srbija i Mađarska.