Litvanija osvojila “Moraču”, Crna Gora u februaru igra mečeve odluke

Košarkaši Crne Gore nisu uspjeli da savladaju Litvaniju – “baltička” selekcija je kontrolisala utakmicu u “Morači” i slavila 65:56.

Uoči posljednja dva meča, u februaru naredne godine protiv Češke kod kuće i Bosne i Hercegovine u gostima, Crna Gora ima 16 bodova i drži stvari u svojim rukama.

Crna Gora će gostovati u Sarajevu 23. februara sljedeće godine, dok će tri dana kasnije dočekati Češku.

Pobjednik duela odlučen je početkom posljednje četvrtine, kada su gosti serijom od 7:0 stekli dvocifrenu prednost (54:44) u 32. minutu.

U 35. minutu bilo je 59:46, dok je u 37. razlika iznosila 14 poena (61:47).

Crna Gora je samo jednom, u šestom minutu, došla u vođstvo (9:8), a posljednji put izjednačila je 15:15 u devetom minutu.

Litvanija je u nastavku setkla devet poena prednosti (31:22) u 16, koliko je bilo i u 20. minutu (37:28).

Gosti su do kraja imali i maksimalnih 13 poena (63:50), pa su nakon utakmice proslavili plasman na Mundobasket.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bili su Nikola Ivanović i Vladimir Mihailović sa po 11 poena. Ivanović je zbog povrede ranije napustio igru.

Litvance su predvodili Kuzminskas i Vaidas Karinijausas sa po 13 poena.

KRLCG: Geoservis, Dream Team, Akademija bez greške na startu