Pariz osvojio “Moraču” i prekinuo seriju Budućnosti

Košarkaši Budućnosti izgubili su od Pariza 77:74, u meču petog kola B grupe Evrokupa I prekinuli seriju od tri uzastopna trijumfa i upisali drugi poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Budućnost ni večeras nije blistala, a poraza pred svojim navijačima koštao je pad u igri sredinom posljednje četvrtine.

Budućnost ni večeras nije blistala, a poraza pred svojim navijačima koštao je pad u igri sredinom posljednej četvrtine.

Početak posljendjeg dijela i serija od 6:0 donijeli su podgoričkom timu prvi put na utakmici dvocifrenu prednost (65:55) u 33. minutu.

U nastavku domaćin je dozvolio rivalu da serijom od 14:0 napravi preokret i u 35. minutu povede 69:65 i onda u finišu slomili otpor crnogorskog šampiona.

Imala je Budućnost šansu da izbori produžetak, ali Aron Vajt nije pogodio otvorenu trojku uz zvuk sirene.

Francuski tim do pobjede vodili su Kajl Olmen i Amir Sims sa po 13 poena.

U ekipi Budućnosti Alfa Kaba je ubacio 17, a Fil But 15 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 29. novembra, biti gost Hapoela u Tel Avivu.

Ring kao sudbina

Jovanović: “Prazni” minuti u napadu, i ofanzivni skok Pariza su nas koštali poraza