Trka za prvo mjesto: Pobjede Bokelja i Berana

Fudbaleri Bokelja i Berana, koji dijele čelnu poziciju na tabeli Druge crnogorske lige, ostvarili su pobjede u 18. kolu.

Bokelj je u Kotoru savladao Igalo 3:0, a do desete pobjede ove sezone došao je golovima Balše Globarevića u 40, Aleksandra Macanovića u 53. i Igora Vukčevića u 88. minutu.

Berane je pred svojim navijačima, preokretom u samom finišu meča, pobijedilo Nikšić 3:1.

Goste je u vođstvo doveo Nikola Globarević u 39. minutu.

Do pobjede, 11. ove sezone, domaćin je došao golovima Dejana Račića u 80, 86. i 89. minutu.

U gradskom derbiju Kom je u podgoričkom naselju Zlatica savladao Podgoricu 4:3.

Kom je golovima Petra Radičkovića u 13. i 23, Luke Bojića u 22. i Boška Dujovića u 42. minutu poveo 4:0 i praktično do poluvremena riješio pitanje pobjednika.

Gosti su, golovima Balše Mrvaljevića u 63, Dušana Vukovića u 69. i Kristijana Radunovića u 89. minutu, smanjili na 4:3.

Mladost Donja Gorica je pred svojim navijačima poražena od Grblja 2:1, dok je Otrant-Olimpik u Ulcinju slavio protiv Zete 2:1.

Bokelj i Berane dijele čelnu poziciju na tabeli nakon 18. kola sa po 35 bodova.

Kom je treći sa 33, dok su po 27 bodova osvojili Mladost i Podgorica.

Podgorica postavila dva rekorda ABA2 lige, debitant Hot poručio: Nevjerovatan osjećaj!