Podgorica tri od tri u Banjaluci (VIDEO)

Treći trijumf u Banjaluci, ukupno šesti u sezoni, na desetom meču – ostvarili su košarkaši Podgorice i približili se plej ofu NLB ABA 2 lige.

Tim Nebojše Bogavca je bio ubjedljiv u duelu sa Goricom bilo je 86:70.

U prvom periodu igre gosti su pružili jak otpor čak i vodili nakon 20 minuta igre 36:34. U nastavku je Podgorica zaigrala bolje, treću dionicu u dvorani “Borik” dobila dominantno 33:14 – stvorila osjetnu razliku, koju je čuvala do kraja.

Selim Fofana je postigao 18 poena, Filip Anđušić je 17, Luka Bogavac 16, a Marko Kljajević 13 poena…

“Imali smo dvije kvalitetne utakmice i taj umor se osjetio na početku meča sa Goricom. Nakon predaha…treću dionicu smo odigrali bolje, zategli odbranu, u napadu pogodili otvorene šuteve, vratili se našem stilu igre i zasluženo pobijedili”, kazao je trener Podgorice Nebojša Bogavac.

U ekipi Gorice koja je upisala deveti poraz na desetom meču, najbolji Toni Jelenković sa 17 npoena.

Partizan se “osvetio” Zvezdi, Obradović: Nisam zadovoljan; Ivanović: Ćeraćemo se još

Uspjeh karijere: Sabalenka osvojila Australijan open