Drugi poraz Sutjeske u Banjaluci (VIDEO)

Sutjeska je nakon Heliosa izgubila i od Pelistera upisala treći poraz, na devetom u sezoni NLB ABA 2 lige.

Nikšićani su u dvorani “Borik” izgubili od predstavnika Sjeverne Makedonije (77:75).

Tim Darka Vujačića je dobro otvorio meč poveo 8:3, da bi nakon toga Pelister preokrenuo.

Serijom 11:0 tim iz Bitolja je otišao na 34:23, a nakon 20 minuta je bilo maksimalnih 43:28.

U nastavku Pelister je imao maksimalnih 66:47. Međutim, Sutjeska se nije predavala, topila je zaostatak, i u finišu izjednačila na 75:75.

Ipak, Pesliter je u posljednjem napadu izborio slobodna bacanja i stigao do šeste pobjede.

“Jako smo loše otvorili utakmicu, energetski u oba pravca. Kod pojedinih igrača se osjetio umor iz prethodnog meča. Posljednjih sedam-osam minuta smo našli petorku, koja je nametnula našu prepoznatljivu igru u odbrani. Vratili smo se iz minus 19, a jedino smo odbranom mogli da ostvarimo dobar rezultat. Imali smo šansu da pobijedimo, ali je sreća otišla na stranu Pelistera i ja im čestitam”, kazao je nakon meča Darko Vujačić.

U redovima Pelistera najbolji Amerikanac Kenet Karpenter sa 25 poena uz devet skokova.

Kod Sutjeske istakao se Vladimir Tomašević sa 22 poena. Miloš Koprivica je ubacio 14, Andrej Vulević 11, a Miloš Popović 10 poena.

Naredni meč Sutjeska igra u nedjelju (15) protiv Sparsa.

Novak o Srđanu: Nisam bio srećan što to vidim, žao mi je što je sve eskaliralo

Ministarstvo sporta i mladih raspisalo konkurs za sufinansiranje programa sportskih organizacija