Basino najbolja u Meribelu, Šifrin osvojila 12. medalju na svjetskim prvenstvima

Italijanska skijašica Marta Basino osvojila je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu u francuskom Meribelu.

Basino je do treće medalje na svjetskim prvenstvima i ujedno do drugog zlata došla vremenom od 1:28,06 minuta.

Srebro je pripalo vodećoj u Svjetskom kupu Amerikanki Mikaeli Šifrin, koja je za pobjednicom zaostala 0,11 sekundi. Šifrin je tako osvojila 12. medalju na svjetskim prvenstvima (šest zlatnih, tri srebrne i tri bronzane medalje).

Do bronze su došle dvije skijašice, Norvežanka Kajsa Vikhof Li i Austrijanka Kornelija Hiter, koje su za 26-godišnjom italijanskom skijašicom zaostale 0,33 sekunde.

Branilac titule u ovoj disciplini Švajcarkinja Lara Gut-Behrami zauzela je šesto mjesto sa 0,37 sekundi zaostatka za Basino.

Svjetsko prvenstvo se nastavlja u četvrtak superveleslalomom za skijaše u Kurševelu. Skijašice će takmičenje nastaviti u subotu, kada je na rasporedu spust.

Lijepe vijesti: Stefan Čavor se vratio na teren nakon osam mjeseci

Spremne za novi uspjeh: Košarkašice zovu navijače, zajedno do sedmog Eurobasketa