Iznenađenje u Manili: Njemačka izbacila SAD

Košarkaši Njemačke plasirali su se danas u finale Svjetskog prvenstva, pošto su u Manili pobedili Sjedinjene Američke Države sa 113:111.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Andreas Obst sa 24 poena, uz šest asistencija,

U američkoj selekciji Entoni Edvards je postigao 23 poena, uz osam skokova.

Njemačka je tokom većeg dijela prve četvrtine bila u vođstvu, a do najveće prednosti stigla je četiri i po minuta pre kraja  posle trojke Šrudera.

Amerika je ubrzo odgovorila i u završnici četvrtine došla do izjednačenja, da bi se na odmor otišlo sa dva poena prednosti za Nemačku (33:31).

Dva tima su nastavila sa odličnim ritmom u napadu, a u drugoj deonici su se smenjivali u vođstvu.

Na veliki odmor Amerika je otišla sa minimalnom prednošću – 60:59.

Predvođena Obstom Nemačka je u trećoj četvrtini vratila prednost na svoju stranu, a u završnici je došla i do nove dvocifrene razlike, sa kojom se i ušlo u poslednju deonicu (94:84).

Na polovini završne četvrtine Njemačka je poenima Johanesa Timana povela sa plus 12 (106:94), da bi Amerika odgovorila serijom 9:0 i trojkom Edvardsa smanjila na samo tri poena razlike.

Njemačka je u nastavku zaigrala bolje, a nakon trojke Obsta i poena Šrudera došla je do nedostižnih šest poena prednosti (113:107).

Amerika je pokušala da napravi preokret, ali je do kraja samo ublažila poraz.

Upriličen svečani prijem za košarkaše: Rezultat za istoriju, najvažnije je imati veliko srce kao što je Crna Gora

Mugoša pred Bugarsku: Biće izuzetno teško, mnogo teže nego u Litvaniji