Lukin 300. meč: Budućnost je za mene ostvarenje sna

Foto: FSCG

Meč kraj Bistrice, pobjedu protiv Sutjeske, pamtiće Luka Mirković – 33-godišnji vezista odigrao je 300 meč u dresu Budućnosti.

„Znači mi mnogo ta brojka, nije mala stvar, a da sve još bude ljepše – stigla je pobjeda u derbiju, tako da mi je još draže. Budućnost za mene predstavlja ostvarenje sna, jer mislim da većina djece koja počne da se bavi fudbalom poželi da jednog dana obuče plavo-bijeli dres. Meni je pošlo za rukom, stigao sam i do nekih rekorda i presrećan sam zbog toga“, kaže Mirković.

Četiri titule, pet Kupova, Genk, Astana… I lijepe i teške trenutke je Luka Mirković proživio sa plavo – bijelima za ovih 300 utakmica. Šta mu je najdraže?

„Proslava 30. rođendana naših vjernih navijača Varvara, fešta pod Goricom i gol na tom meču“, prisjeća se Mirković 2017. godine.

Ove sezone, nova uloga.

„Prihvatio sam da je došlo vrijeme za neke mlađe momke, što je sasvim logično. Mladi Bulatović po meni igra u najboljoj formi i konstantan je, uz njega je tu Savović koji ima ogroman potencijal i kroz koju godinu će se iskazati u punom sjaju, a tu su još Đukanović, Brajović, Vukanić… koji su kroz pripreme i utakmice pokazali da može da se računa na njih“, kaže Mirković.

Budućnost je lider 1. CFL.

„Taktički stojimo odlično, igramo čvrsto, a sve linije tima funkcionišu besprekorno. Ni ne pomišljamo da je nešto gotovo ili da smo uradili neke velike stvari, jer ima još dosta da se igra, a u fudbalu je najgore kada se opustite“, rekao je Mirković i dodao…

„Tek sad treba da radimo još jače i bolje kako bismo došli do zajedničkog cilja“.

“Plavi” imaju šest bodova više od Petrovca, a devet od Dečića…

„Generalno na sve je najveći utisak ostavio Petrovac, ali to i ne treba da nas čudi, jer je sastavljena dobra i čvrsta ekipa predvođena kapitenom Boljevićem i iskusnim Kapisodom. Međutim, i dalje mislim da će Dečić da nam bude najveći rival u borbi za titulu, jer ima odlične igrače i kao tim će sigurno brzo izaći iz krize“, zaključio je Mirković.

Rafael Nadal objavio da završava karijeru (VIDEO)

Mlada reprezentacija u petak sa Rumunijom