Spremne za revanš: Košarkašice u srijedu protiv Ukrajine u Rigi

Foto: KSCG

Košarkašice Crne Gore igraće sjutra u Rigi sa Ukrajinom utakmicu četvrtog kola E grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ukrajina je prvi meč dobila 71:65, i ima skor od dva trijumfa i poraz.

“Crvene” su jedini trijumf ostvarile protiv Azerbejdžana (104:62), a u dosadašnjem toku takmičenja, osim od Ukrajine, izgubile su i od Bugarske (66:62) .

Selektorka Jelena Škerović zbog povreda neće moći da računa na povrijeđene Sofiju Živaljević, Draganu Živković i Jovanu Savković, a u Rigu nijesu doputovale ni Marija Đuranović, Janja Dragišić i Milena Vujović, koje će se ekipi pridružiti po povratku u Bar.

Marija Leković, koja pokriva pozicije plejmejkera i beka šutera, kazala je da motivacije neće nedostajati, uprkos činjenici da su u Rigu doputovale oslabljene.

“Motivacije sigurno ne fali. Ovdje smo da damo svoj maksimum. Istina je da smo malo oslabljene, ali to nikako ne utiče na našu želju i motiv. Daćemo sve od sebe i nadamo se pozitivnom rezultatu”, kazala je Leković.

Ona vjeruje da ekipa može da izvući pouke iz prvog duela protiv Ukrajine u Podgorici.

“Pokušaćemo da ispravimo stvari koje tada nisu bile dobre i da ih ne ponavljamo. To je naš cilj pred ovaj meč”, rekla je Leković.

Prema riječima Ksenije Šćepanović crnogorske košarkašice svjesne su težine zadatka u Rigi.

“Pa sigurno da nastupamo sa malo drugačijim sastavom. Nedostaju tri igračice koje su imale baš veliku ulogu u prošlom prozoru. Biće sigurno drugačije i teže, ali mislim da smo tu da se borimo i da napravimo neko iznenađenje”, kazala je ona.

Ona je istakla da za razliku od prvog duela, kada je Ukrajina bila nepoznanica, sada drugačija situacija.

“Jeste, sigurno za taj meč nismo mogle toliko da se pripremimo zato što je to u stvari bio prvi meč. Sada sigurno znamo njihove neke prednosti koje imaju u odnosu na nas, ali mislim da ćemo bolje reagovati u ovom meču”, zaključila je Šćepanović.

Početak duela u Rigi zakazan je za 18 sati.

Našu selekciju, nakon tog gostovanja,  očekuju dueli sa Azerbejdžanom (14. marta) i Bugarskom (17. marta) u  Baru.

Nastavak kvalifikacija izboriće po dvije najbolje ekipe iz svake grupe, kao i tri najuspješnije trećeplasirane ekipe iz ukupno 7 grupa.

Remi “sokolića” , Kavaja: Odigrali smo dva potpuno različita poluvremena

Odbojkaški radar: Zvicer vodi MAV Elore na vrh tabele, Ćaćić i Fridrihshafen sjajni