Budućnost bolja od Mornara, igrao i Rid

U crnogorskom derbiju i duelu timova koji će biti rivali u ABA ligi i istoj grupi Evrokupa, košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici u pripremnom meču Mornar 99:87.

Podgorički tim tokom cijelom meča bio je u vođstvu, koje je u 34. minutu iznosilo 21 poen (90:69).

Mornar je sredinom treće četvrtine, serijom od 9:0, zaostatak smanjio na devet poena (72:63), ali nije imao snage za preokret.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Danilo Nikolić sa 20, Džastin Kobs ubacio je 15, a Melvin Edžim 13 poena.

Dvocifreni su bili i Rašad Von sa 12 i Zoran Nikolić sa 11 poena. Šansu je dobio i novajlija Vili Rid, koji je juče stigao u Podgoricu.

U barskom timu bolji od ostalih bili su Džejkob Pulen sa i Ajzea Vajthed sa 17 poena.

Crnogorskim timovima duel u dvorani ,,Morača“ bio je posljednja provjera pred početak Evrokupa i duele sa Brešom, odnosno Ulmom.

Budućnost Voli u utorak ugostiće Brešu, dok će dan kasnije Mornar biti gost Ulma.