Mornar dobio crnogorski derbi, Barani u Laktašima igraju za plej of, Budućnost ispustila 1. mjesto

Košarkaši Mornara pobijedili su danas u Baru ekipu Budućnost Volija 100:92 (20:31, 37:24, 25:18 i 18:19), u odgođenom meču 23. kola ABA lige.

Barski tim je prekinuo seriju od tri poraza i 18. pobjedom ostao u trci za plej-of.

Za nastavak takmičenja neophodna mu je pobjeda protiv Igokee u Laktašima u posljednjem kolu.

Budućnost je u Baru propustila priliku da pobjedom obezbijedi prvo mjesto u ligaškom dijelu šampionata i prednost domaćeg terena u polufinalu i eventualnom finalu ABA lige.

Domaćin je, zahvaljujući preciznom šutu u drugoj četvrtini i devet pogođenih trojki, napravio preokret i došao do vođstva koje nije ispuštao do kraja.

Podgorički tim nije imao rješenje za napad domaćina i drugi put ove sezone primo je 100 poena.

Budućnost je bolje počela meč i u u devetom minutu minutu stekla je prednost od 13 poena (31:18).

Mornar je u 19. minutu prvi put došao u vođstvo (51:50), a nakon serije od 7:0 u 25. prednost je uvećao na deset poena (67:57).

Razlika je nakon trojke Džejkoba Pulena u 32. minutu iznosila 12 (85:73), a u 34. rekordnih 17 poena (92:75).

Budućnost je tri i po minuta prije kraja uspjela da smanji zaostatak na šest poena, ali ne i da ugrozi trijumf domaćina.

Junak trijumfa bio je Džejkob Pulen sa 31, dok je Derik Nidam ubacio 21 poen.

U podgoričkom timu najbolji je bio Džastin Kobs sa 26, Melvin Edžim je ubacio 17, a Vili Rid 15 poena.

Amplitudo 2. CFL: Pobjede Arsenala i Mornara, Igalo poraženo u Bijelom Polju

Milojević: Umjesto da budemo prvi, sada smo drugi