Crna Gora savladala Kosovo na startu turnira za EURO

Odbojkašice Crne Gore na startu kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo ubjedljivo su savladale reprezentaciju Kosova maksimalnim rezultatom 3:0 (25:21, 25:14, 26:24).

Kapitenka Nikoleta Perović i saigračice, u prvom setu imale su konstantnu prednost, koja je sredinom seta iznosila i plus sedam 14:7).

Na startu drugog seta odbojkašice Kosova pužile su otpor, ali su “crvene” pokazale kvalitet i rutinski završile set rezutatom 25:14 i povele 2:0 u setovima.

U trećem setu ujednačena igra,reprezentacija Kosova je po prvi put povela pri rezultatu 17:16, ali u uzbudljivoj završnici Crnogorke nijesu dozvolile igračicama Kosova da im oduzmu set.

Najefikasnije u domaćem timu bile su: Jelena Cvijović sa 13 poena, a pratile su je Nikoleta Perović i Danijela Džaković sa po 12 poena, dok se kod gostiju istakla Durata Sulejmani sa 16 poena.

Sljedeća utakmica igra se u subotu od 20 časova protiv reprezentacije Finske, koja je izgubila od Slovačke 3:1 (24:26, 25:22, 14:25, 19:25).