Poraz mlade reprezentacije na “Grbavici” od BiH

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je danas na “Grbavici” od Bosne i Hercegovine 2:1 u kvalifikacijama za odlazak na Evropsko prvenstvo

Naša selekcija povela je golom Nikole Krstovića tri minuta prije kraja prvog poluvremena, preokret domaćoj ekipi donijeli su Amar Memić u 61. i Milan Savić u drugom minutu sudijske nadoknade.

U 1. poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Crna Gora je pokušavala preko Nikole Krstovića, šansu je imao i Milan Vukotić, ali je njegov udarac odbranio golman BiH Belmin Dizdarević.

I onda, tri minuta prije odlaska na odmor, tim Miodraga Vukotića je poveo – Danilo Pešukić je centrirao, Krstović trznuo glavom, a ramenom pogodio efektno sa desetak metara.

Bosanci nemoćni u prvom dijelu, tako su i počeli nastavak, sve do 61. minuta, kada je golman Danilo Nikčević želio da ispuca loptu i pogodio Memića, koji je iskoristio poklon.

Meč je, ipak, išao kao remiju, da bi u posljednjim trenucima Savić donio pobjedu domaćinu.

Nakon ovog poraza Crna Gora je prepustila 3. mjesto u grupi selekciji BiH.

Vukotićev tim na 4. poziciji ima sedam bodova koliko i Republika Irska, ali i dva meča više od Iraca.

Naredni meč Crna Gora igra u martu, protiv Italije na domaćem terenu.

AEK: Jelovac pretrpio moždani udar

Džikić pred Cedevita Olimpiju: Potrebna nam je podrška navijača