LŠ: Real, Inter i Siti u osmini finala

Fudbaleri Reala, Intera i Mančester sitija plasirali su se u osminu finala Lige šampiona.

Siti je večeras na “Etihadu”, u 5. kolu grupe A, nakon preokreta savladao PSŽ 2:1.

Gosti su poveli u 50. minutu golom Kilijana Mbapea, izjednačio je Rahim Sterling 13 minuta kasnije, a konačan rezultat postavio Gabrijel Žezus u 76. minutu.

U drugom meču ove grupe Lajpcig je u gostima savladao Klub Briž 5:0.

Na tabeli vodi Siti sa 12 bodova, a PSŽ ima osam Lajpcig i Briž po četiri.

U posljednjem kolu Lajpcig je domaćin Sitiju, a PSŽ Brižu i tada će biti odlučeno ko sa 2. mjesta ide u osminu finala, ko će u Ligu Evrope, a ko je završio učešće u Evropi ove sezone.

U grupi D Real je večeras u gostima savladao Šerif (3:0), a to je rezultat, koji je odgovarao i Interu, nakon pobjede (2:0) protiv Šahtjora, pa su “neroazuri” prvi put nakon 2012. godine obezbijedili plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

Na tabeli grupe D vodi Real sa 12 bodova, dok Inter ima 10, pa će ove dvije ekipe u posljednjem kolu, u Madridu, odlučiti ko će sa prvog mjesta u osminu finala.

Šerif ima šest bodova i osigurao je Ligu Evrope, dok je Šahtjor na jednom bodu.

U grupi B je od ranije poznato da je Liverpul osvojio prvo mjesto, a nakon večerašnjih utakmica nastala je prava drama oko borbe za drugo mjesto.

“Redsi” su golovima Alkantare i Salaha savladali Porto na “Enfildu” 2:0, dok je Milan u Madridu savladao Atletiko 1:0 pogotkom Brazilca Žuniora Mesijasa u 87. minutu.

Uoči posljednjeg kola Liverpul ima maksimalnih 15 bodova, Porto pet, a Atletiko i Milan po četiri boda.

U narednom kolu Porto je domaćin Atletiku, Milan dočekuje Liverpul.

U grupi C je Ajaks ranije danas nakon preokreta i golova Sebastijana Alera savladao Bešiktaš u Istanbulu 2:1, dok je Sporting na domaćem terenu pobijedio Borusiju Dortmund 3:1.

Dva gola za lisabonske “lavove” postigao je Pedro Gonkalveš, a u listu strijelaca upisao se i Poro. Gol za “milionere” postigao je Malen.

Ajaks je maksimalan sa 15 bodova, Sporting je drugi sa devet, Borusija ima šest, a Bešiktaš je bez bodova.

U posljednjem kolu Ajaks je domaćin Ajaks je domaćin Sportingu, a Dortmund Bešiktašu.

Vučinić: Gol protiv Mađarske je nešto najljepše što sam doživio u karijeri