Evroliga: Realu košarkaški El klasiko – protiv Efesa za 11 trofej

Real je drugi finalista Evrolige.

Madriđani su u košarkaškom El klasiku savladali Barselonu 86:83 i protiv Efesa igraće za 11 titulu.

Mirotić i Laprovitola su bili neriješiva enigma za ekipu Pabla Lasa.

Barsa je nakon preokreta, na poluvremenu imala prednost od 11 poena razlike – 45:34.

Real je, već do kraja 3. četvrtine preokrenuo na 60:56, a četiri i po minuta prije kraja poveo 73:66 trojkom Geršona Jabuselea.

Barsa je izjednačila na 75:75, ali je Jabusele bio heroj – nakon što je Serhio Ljulj promašio drugo bacanje, francuski krilni centar je uhvatio loptu u napadu i pogodio drugi penal za konačnih 86:83.

Mirotić je pokušao sa pola terena da izbori produžetak, ali nije uspio.

Jabusele je, uz osam skokova, ubacio 18 koševa, koliko je imao i Fabijen Kozer, dok je Ljulj dodao 15.

Podgoričanin, MVP Evrolige je meč završio sa 26 poena, 12 skokova i pet asistencija za indeks 39.

Mirotića su pratili Nikolas Laprovitola sa 17 i Brendon Dejvis sa 15.