Virtus u seriji, pala i Cedevita

Košarkaši Virtusa savladali su večeras Cedevita Olimpiju 90:76 u prvom kolu TOP 16 faze grupe G Evrokupa.

Italijani su nastavili sa dobrim utakmicama, još uvijek su bez poraza i u ovom trenutku su možda prvi favorit za osvajanje takmičenja.

Cedevita Olimpija je dobro odigrala prvu četvrtinu, vodila 18:11 poslije deset minuta, ali je Virtus u drugoj četvrtini ubacio 35 poena, primio 16 i na poluvrijeme otišao sa prednošću od 12 poena (46:34). U nastavku pitanje pobjedika nije dovođeno u pitanje.

Marko Belineli je bio najefikasniji u timu Aleksandra Đorđevića sa 25 poena. Vins Hanter je dodao 22, a Kajl Vims i Miloš Teodosić po 13 poena. Teodosić je imao i osam asistencija.

Kod gostiju Jaka Blažič je imao 25 (4/4 za tri), a Keni Pendrik 22 poena.

Virtus u narednom kolu igra u gostima protiv Burga, dok Cedevita Olimpija dočekuje Budućnost Voli.