Crna Gora iz minusa do tijesne pobjede nad Francuskom

Crnogorski vaterpolisti su ostvarili pobjedu protiv Francuske u četvrtfinalu završnog turnira evropskog dijela kvalifikacija za Svjetsku ligu.

Tim Vladimira Gojkovića slavio je 11:10, iako su u drugoj četvrtini imao tri gola minusa.

“Ajkule” su povele 2:1, a zatim ušle u probleme, u obje faze – rival je vodio 5:2, a onda su početkom drugog perioda Francuzi imali +3.

Uslijedila je znatno bolja igra našeg nacionalnog tima, kako u odbrani tako i u napadu.

“Ajkule” su do kraja druge četvrtine serijom 3:0 stigle do izjednačenja, a u trećoj dionici i do potpunog preokreta.

Petković i društvo do kraja nisu ispuštali prednost, mada je Francuska imala posljednji napad da eventualno izbori peterce.

Crnu Goru u petak od 19 sati čeka polufinale sa Italijom.

Pobjednik meča izboriće plasman na Superfinale Svjetske lige, u julu u Strazburu, poraženi će imati još jednu šansu i to u subotnjoj borbi za treću poziciju.

Boske kao vino: 40 godina, 42 gola u Ligi šampiona