Jović donio trijumf Srbiji, pobjede Portugala i Španije

Portugal i Španija ostvarili su pobjede u A Ligi nacija.

Portugalci su na domaćem terenu sa glatkih 2:0 savladali Češku. Španci su slavili protiv Švajcarske u gostima 1:0.

Portugal nakon tri meča u grupi 2 ima sedam bodova, Španija pet, Češka četiri, a Švajcarska je bez bodova.

U Ligi B, Srbija je savladala Švedsku u gostima 1:0. Presudio je Luka Jović u sudijskom dodatku prvog poluvremena, nakon kornera i gužve pred golom domaćina.

Srbija je ostvarila drugu vezanu pobjedu, pa ima samo bod manje od Norveške, koja je iznenađujuće igrala bez golova sa Slovenijom kod kuće.

Norvežani su imali igrača više posljednjih 30-ak minuta, ali nisu uspjeli da savladaju Oblaka.

Najbliži je bio Edegard, koji je pogodio prečku.

Norveška ima sedam bodova, Srbija šest, Švedska tri, a Slovenija jedan u grupi 4.

U Ligi C, veliko iznenađenje priredio je Gibraltar, koji je igrao 1:1 sa Bugarskom kod kuće.

Sjeverna Makedonija je ubjedljivo poražena od Gruzije u Skoplju 3:0.

Gruzijci su već na korak od Lige B, jer imaju maksimalnih devet bodova u grupi 4.

Makedonci imaju četiri, Bugari dva, a Gibraltar 1.

U grupi 2 Lige C, Grčka je savladala Kipar 3:0 i ima sve tri pobjede.

Drugi trijumf ostvarila je selekcija Kosova, koja je savladala Sjevernu Irsku kod kuće 3:2.

Grčka je prva sa devet bodova, Kosovo ima šest, Irska i Kipar po jedan.